KONKURS EKOLOGICZNY „ ODPOWIEDZIALNY I ŚWIADOMY KONSUMENT ZASOBÓW PRZYRODY”

We wtorek 14 marca 2017 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Gdyni odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny. Nasze gimnazjum, pod kierunkiem Marzeny Kuczkowskiej -nauczyciela biologii i chemii, godnie reprezentowali uczniowie trzecich klas: Paulina Wasilewska i Paweł Klimczak. Uczestnicy rozwiązywali różne zadania związane z pięcioma zagadnieniami : ciepły i bezpieczny dom, chrońmy i szanujmy energię, nie ma życia bez wody, odżywiamy się zdrowo i ekologicznie oraz nie zgadzamy się na marnowanie niczego. Poza rozwiązywaniem zadań pisemnych uczniowie wykonywali działa praktyczne np.: segregowali odpady czy wykonywali pracę plastyczną wiązaną z upcyklingiem. Po zakończonych konkurencjach gimnazjaliści mieli okazję zwiedzić różne sale lekcyjne SOSW nr 2 w Gdyni. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.