W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu Deutsch Plus właśnie ruszył konkurs kulinarny dla szkół podstawowych klasy 4-6 i 7-8 zorganizowany i przygotowany przez Goethe-Institut  w Warszawie. Zmotywowani uczniowie szukali przepisów z kuchni niemieckiej, przygotowali
w zespołach wybrane przez siebie danie i zaprojektowali stronę do książki kucharskiej.
Przez ostatnie tygodnie września uczniowie klas ósmych wraz ze swoim opiekunem projektu – panią Justyna Florczak opracowali przepis na tradycyjną bawarską sałatkę ziemniaczaną – tzw. Kartoffelsalat. Z przygotowanych prac wspólnie wyłoniliśmy najciekawszy projekt, który wysłaliśmy jako pracę konkursową zespołu z naszej placówki.

W ramach konkursu organizowanego przez Goethe-Institut najciekawsze przepisy i strony zostaną wydane w formie książki kucharskiej z niemieckimi przepisami. Najlepsze trzy zespoły dodatkowo zostaną zaproszone na warsztaty kulinarne i uroczystą galę 22. listopada 2019.

Więcej informacji na temat projektu Deutsch Plus oraz konkursu „Koch mir was” można znaleźć tutaj: