Dnia 3 marca 2015 roku odbył się coroczny KONKURS RECYTATORSKI organizowany przez panią Małgorzatę Kachnicz – Fabich. Po raz kolejny uczniowie ZSZ i Gimnazjum nr 1 mieli okazję zaprezentować wiersze o szeroko pojętej tematyce miłosnej.

Była to prawdziwa uczta poetycka dla jury, w którym poza organizatorem zasiadła pani Malwina Belak. Uczestnicy konkursy musieli pokonać swoje lęki przed publicznymi wystąpieniami, wstyd i nieśmiałość. Wymagało to ogromnej odwagi i samozaparcia. Niektórzy pierwszy raz wystąpili przed widownią, która tym razem okazała się bardzo wyrozumiała. Gościnnie wystąpił Jarek Maszota – uczeń SSPDP, który popisał się swoimi recytatorskimi umiejętnościami nagradzanymi często na arenach pozaszkolnych. Jarek w sposób niepowtarzalny podbił serca zachwyconej publiczności. Podczas debaty jury publiczność miała okazję zobaczyć prezentację multimedialną na temat literatury miłosnej i miłości na przestrzeni różnych epok. Prezentację tę przygotowała klasa IIb gimnazjum z wychowawcą – panią Małgorzatą Kachnicz Fabich w ramach innowacji pedagogicznej „CODZIENNIE LEPSI”. Obsługą sprzętu komputerowego podczas prezentacji zajął się Michał Tylus a roli narratora podjęła się Aniela Potrykus. Przyszedł czas na werdykt. Konkurs recytatorski zwyciężyła Wiktoria Siwek, drugie miejsce zajęła Ela Furman, trzecie miejsce zajął Michał Bogusz. Brawo!