konkurs – stół wigilijny 2017

„Cudze chwalicie, swego nie znacie”

Pod takim to hasłem 19 grudnia odbyła się w naszej szkole VII edycja Konkursu na dekorację stołu wigilijnego. Aż sześć świetnych zespołów stanęło do rywalizacji o tytuł zwycięzcy w jednym z najpopularniejszych konkursów organizowanych w PZKS.
Celem tegorocznego konkursu było rozwijanie umiejętności ustawiania zastawy stołowej, edukacja w zakresie obyczajów i zwyczajów regionalnych, rozwijanie poczucia estetyki, utrwalania wartości chrześcijańskich i podtrzymywania tradycji Świąt Bożego Narodzenia w Polsce.
   Jako organizatorki tej niezwykłej imprezy śmiemy twierdzić, że poziom konkursu z roku na rok wzrasta! Wszyscy uczestnicy włożyli w swoje aranżacje dużo serca i pracy własnej. Prześcigali się w pomysłowości oraz zaskakiwali zaangażowaniem. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu były kolory. pod koniec listopada przedstawiciele wszystkich drużyn losowali jeden z sześciu kolorów, który miał zainspirować uczniów do wyboru konkretnej aranżacji. Zadanie nie było łatwe, bo jak oddać klimat polskich świąt przy pomocy bieli, złota, czy błękitu?
Zmagania naszych wyjątkowych drużyn oceniało jury, w którego skład weszli: pani pedagog Dorota Kałuzińska, pani psycholog Justyna Małas oraz pan Jerzy Król – egzaminator i nauczyciel przedmiotów zawodowych. Komisja konkursowa oceniała zmagania uczniów w następujących kategoriach:
 Oryginalność aranżacji
 Estetyka wykonanej aranżacji
 Samodzielność wykonania elementów dekoracyjnych
 Atrakcyjność menu
 Ogólne wrażenie
 Pytania od członków komisji
 Quiz wiedzy
   Członkowie jury byli pod ogromnym wrażeniem pomysłowości oraz wiedzy, jaką wykazali się nasi uczniowie podczas prezentacji swoich stołów. Walka o podium była bardzo zacięta. Ostatecznie I miejsce zajęli debiutujący w konkursie uczniowie klasy 1a w składzie: Paulina Wasilewska, Weronika Stubba oraz Karol Dębski, którzy przygotowali aranżację inspirowaną kolorem zielonym. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa z klasy 2a, reprezentowana przez Kasię Godziek, Artura Mazurkiewicza oraz Artura Funk. Hotelarze zachwycili jurorów swoja aranżacją w kolorze czerwonym. Na podium znaleźli się również chłopcy z klasy 3a – Szymon Szulc, Bartosz Osowski oraz Patryk Holzer przed którymi stanęło niełatwe zadanie zaaranżowania stołu w odcieniach bieli.
   Różnica punktów pomiędzy trzema pozostałymi drużynami a podium była nieznaczna! Piękną, złotą aranżacją ujęła jurorów Weronika Swacha z klasy 1b. W świąteczny klimat mieniący się wszystkimi odcieniami niebieskiego zabrały nas dziewczęta z klasy 2b – Urszula Patrykus, Aniela Patrykus oraz Natalia Sabisz. Nieco chłodniejszym kolorem aranżacji stołu zaskoczyły uczennice z klasy 3b – Marysia Busz oraz Martyna Budzisz, które w umiejętny sposób połączyły srebro z fioletem.
Szczególne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów! Nagrodę główną – wejściówki na basen dla zwycięzców ufundowała pani Barbara Krasińska – kierownik recepcji Hotelu Faltom. Trzy pierwsze drużyny otrzymały również zaproszenie na bowling do Hotelu Olimp, natomiast wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani słodkościami.
  Drodzy uczniowie! Dziękujemy Wam za cudowne emocje. Wprowadziliście nas w magiczny nastrój Bożego Narodzenia. Wasza kreatywność, samodzielność, zaangażowanie i poświęcenie wolnego czasu na zrobienie czegoś więcej niż się od Was wymaga ujęły nas za serca!

Do siego roku kochani!

Małgorzata Marcinkowska