Duży sukces uczniów szkoły zawodowej i gimnazjum – nagrodą wyjazd
do Brukseli.

Dnia 17 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkól Specjalnych nr 2 w Gdańsku Oliwie odbyła się już VII edycja Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej i I edycja Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej. Udział w niej wzięli uczniowie szkoły zawodowej i gimnazjum naszej placówki: Tomasz Wojciechowski, Kamila Szymichowska, Aniela Potrykus i Urszula Potrykus.

Patronat nad konkursem, nad którym merytoryczny nadzór ma Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego, przyjął pan Jarosław Wałęsa –Poseł do Parlamentu Europejskiego.

W tegorocznej rywalizacji udział wzięły dwuosobowe drużyny z województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Łącznie 20 uczniów.

Laureatami konkursu Wiedzy Ekonomicznej zostali uczniowie z naszej zasadniczej szkoły zawodowej!! Tomasz Wojciechowski pokonał wszystkich uczestników i zdobył I miejsce, a w punktacji łącznej zajęliśmy zespołowo miejsce II!!

Laureatami w konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej została młodzież z Gimnazjum w SOSW w Kartuzach. Aniela i Urszula Potrykus, które wspaniale reprezentowały nasze gimnazjum w SOSW nr 1 w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie zajęły zespołowo II miejsce!!
Na podium na III miejscu stanęła Urszula Potrykus!!

Dla Tomka i Uli przygotowano specjalną nagrodę – bilet na wyjazd studyjny
do Brukseli. Serdecznie gratulujemy!!!!!