07 listopada 2019 roku uczniowie klasy II/III b SP oraz grupy O „E” wraz z opiekunami wybrali się do Teatru Miniatura w Gdańsku na spektakl pt. „Kraina Śpiochów”.

Jest to bajkowa opowieść o Królewnie Śpioszce, która nie mogła zasnąć, bo miała senne koszmary. Rozwiązanie tego problemu stara się znaleźć jej ojciec, który nie znalazłszy innego sposobu, w końcu sam wyrusza w daleką podróż, pełną przygód i napotkanych po drodze zaskakujących postaci, na poszukiwanie ratunku dla królewny.

Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka, wspaniałe dekoracje oraz pomysłowe stroje przyciągnęły uwagę młodych widzów i wywołały w nich prawdziwy zachwyt. Profesjonalna gra aktorów sprawiła, że dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły przedstawienie teatralne od początku do końca.

Wyjazd do Teatru dał nam niezapomniane wrażenia, a towarzyszące nam emocje na długo zapadną w naszej pamięci.

Danuta Knopik-Jażdżewska

Mirosława Marzejon