Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy po raz drugi wzięli udział w warsztatach „Kuchenna Logopedia”. Mimo iż wirusowa zawierucha spowodowała zmianę formy przebiegu spotkania, uczniowie chętnie podejmowali kolejne wyzwania „kuchennej logopedii”. Wyjaśniali znaczenie kulinarnych związków wyrazowych używanych w naszym codziennym życiu. Efektem była wystawa powstałych prac plastycznych. Rozwiązywali zagadki słowno-dźwiękowe związane z urządzeniami w kuchni, rozpoznawali owoce polisensorycznie. Uczestniczyli w quizie „Stoliczku nakryj się”, sprawdzając swoją wiedzę z zasad prawidłowego nakrywania do stołu. Tworzyli „sałatkę” według wylosowanych przepisów doskonaląc przy tym umiejętność planowania czynności i wyróżniania jej etapów.
Wszystkim uczestnikom warsztatów dziękujemy za wspólną zabawę 
J. Bukowska
A. Papke