Tegoroczne listopadowe warsztaty dla uczniów SSPdP „Kuchenna Logopedia, czyli tam gdzie pieprz rośnie…” były okazją do zapoznania się z ciekawostkami dotyczącymi przypraw i ziół, ich pochodzenia i zastosowania, a także oddziaływania na wszystkie zmysły. Uczestnicy warsztatów rozpoznawali rośliny przyprawowe, porównywali ich kolor, kształt, zapach i smak oraz samodzielnie wykonali pieprz ziołowy. Odbyli wirtualną podróż w miejsca ich upraw, by przekonać się jak wyglądają w naturalnych warunkach, a następnie odnaleźć te państwa na mapie. Razem z p. Olą wykonali masaż ziarenkiem ziela angielskiego oraz ćwiczyli precyzję ruchów ręki. Na koniec wszyscy rozwiązywali zagadki o przyprawach, a ochotnicy – quiz „Jaką przyprawą jesteś?” Uczniowie stworzyli również kulinarne portrety, inspirując się obrazami włoskiego artysty Arcimboldo, który malował twarze skomponowane z roślin. W swoich pracach wykorzystali zdjęcia z gazetek reklamowych. Galerię prac można podziwiać na szkolnym korytarzu. Dziękujemy za aktywny udział w warsztatach po świecie przypraw.