Dnia 25 października 2019 roku III a i VF wraz z opiekunami udały się do Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Mieliśmy niezwykłą okazję zobaczyć funkcjonowanie teatru od kulis. Przez chwilę poczuliśmy się aktorami, reżyserami, scenarzystami. Poznaliśmy tajniki pracy wielu osób bez, których przedstawienia nie mogłoby się odbyć. Czasami wąskimi i ciemnymi korytarzami docieraliśmy do różnych ciekawych pomieszczeń: garderoby, charakteryzatorni, pracowni krawieckich, perukarni, czy piwnicy skrywającej tajemnicze sprzęty. Wizyta zaspokoiła naszą ciekawość  natomiast nasze spojrzenie na scenę i widownię całkowicie się zmieniło. Osobiście pożegnaliśmy się z Gargulcem i pełni wrażeń  wróciliśmy na naszą szkolną scenę.