Dnia 28 maja 2015 roku w auli SP nr 7 w ramach Dni Otwartych Szkoły, odbyło się spotkanie integracyjne z klasą III b Szkoły Podstawowej nr 11 z Wejherowa.

Organizatorami  i uczestnikami byli:  pani Agnieszka Hajkowicz wraz ze swoją klasą  III z e-t, wychowawczyni pani Agnieszka Drabatą z klasą  IV/V a z e-t uczniowie z autyzmem, pani Dorota Jankuniec z  klasą  II/III oraz kl. IV/V b z e-t uczniowie z autyzmem z wychowawczynią panią Krystyną Kozłowską. Spotkanie było kontynuacją współpracy, jaka nawiązana została
w ubiegłym roku. Goście, wraz ze swą panią Joanna Zembrzuską przybyli ze słodkim poczęstunkiem – mnóstwem cukierków, które dostarczyły nam chwil słodkiej przyjemności.

Podobnie jak ubiegłe spotkanie, to również  okazało się niezwykle owocne a „owoce” jego będzie miał okazję podziwiać każdy w  Wejherowskim Centrum Kultury. Tam też trzeciego czerwca odbędzie się oficjalne otwarcie wystawy plastycznej, na której zaprezentowane zostaną wspólnie stworzone  prace. Organizatorem wystawy jest Wejherowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Autyzmem założone przez rodziców dzieci z autyzmem z powiatu wejherowskiego. Tym  razem inspiracją dla nas było słonce oraz lato a jak słońce i lato to nie można zapomnieć o odległym afrykańskim lądzie. Aby przybliżyć klimat tych terenów, w zajęciach gościnnie wzięła udział  Pani pochodząca z Sudanu, która wraz ze swą córeczką została bardzo gorąco przyjęta przez wszystkich uczestników spotkania. Afrykańska  muzyka, wspólna praca i  zabawa oraz przepyszne, świeżo upieczone w naszej szkolnej kuchni ciasto wieńczące ten dzień sprawiły, że wszyscy w doskonałych humorach zakończyli pełną wrażeń „słoneczną” przygodę. Goście  wyrazili ogromną chęć na kolejne spotkania z naszymi uczniami, których z dumą nazywają już swoimi przyjaciółmi.