14 grudnia uczniowie klas SSPdP pojechali z p. Natalią Wolińską i p.Anną Kroplewską na wycieczkę do Pałacu w Leźnie. Podjeżdżając pod Pałac w Leźnie poczuliśmy się jak w bajce! Brakowało nam strojnych sukien i wytwornych fraków, by pasować do tego otoczenia ….Pałac został wzniesiony z inicjatywy Jana Jerzego Przebendowskiego w latach 1720-1722. Pierwotnie był to wspaniały pałac, otoczony niewielkim parkiem krajobrazowym. Dziś pałac należy do Uniwersytetu Gdańskiego, a osobą odpowiedzialna za prowadzenie restauracji jest pan Wojciech Kalkowski. On też oprowadził nas po kompleksie hotelowym. Obejrzeliśmy zaplecze hotelowe z luksusowymi apartamentami (w jednym z nich podobno straszy do dziś….) oraz strefą rekreacyjną. Spacerowaliśmy po pięknym parku pałacowym poznając historię obiektu oraz charakterystykę pracy poszczególnych grup zawodowych pracujących na co dzień w leźnieńskim pałacu. Jednak najpiękniej było w podziemiach! Tam czekały na nas warsztaty z robienia pizzy. Zamieniliśmy się w kucharzy i samodzielne  przygotowywaliśmy swoje pizze, które po upieczeniu zjedliśmy w pięknej sali w Pałacu. Po posiłku mieliśmy ćwiczenia z innowacji pedagogicznej „Sprawy życia codziennego,to nic trudnego!” oraz projektu „Trzymaj  formę „.

Uczniowie mieli okazję zdobyć umiejętności potrzebne podczas wizyty w restauracji:
-uczyli się jakich zwrotów używać, aby złożyć zamówienie,
-zamawiali dania za daną kwotę,
-dowiedzieli się jak można uregulować rachunek,
-oraz co jeść, aby być zdrowym.
Z Pałacu wyjechaliśmy najedzeni i zadowoleni.Oby było więcej takich wycieczek 🙂