„Serce od serca – część 2”

Dnia 14 stycznia 2019 roku, grupa uczennic z klasy 1a oraz 3 a Szkoły Branżowej pod opieką pań Z. Pioterek i A. Kotowicz, wybrała się do pracowni „Lilki Szpilki” w Gdyni. Dziewczęta wraz z opiekunkami włączyły się w realizację projektu „Serce od serca” , który w naszej placówce zainicjowała pani Ryta Leszczyńska. Projekt ma na celu zapewnienie komfortu pacjentkom z rakiem piersi. Akcja szycia poduszek- serc ma charakter charytatywny. Wszystkie uszyte „serca” trafią do pacjentek, przed zabiegiem mastektomii. Uczennice naszej szkoły uszyły 14 poduszek, które przekażemy wolontariuszkom Stowarzyszenia Gdańskich Amazonek. Bardzo dziękujemy pani Agnieszce Nowickiej właścicielce pracowni „Lilki Szpilki”, za bardzo ciepłe przyjęcie i wspaniałą lekcję szycia na maszynie.