Los zwierząt nie jest nam obojętny!

W listopadzie 2018r. już po raz kolejny w naszej szkole zorganizowana została zbiórka darów na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dąbrówce. Celem tego przedsięwzięcia było zwiększenie wrażliwości na potrzeby innych i nauka empatii. 28 listopada w auli SSPdP odbyło się spotkanie z pracownikiem schroniska i inspektorem ds. ochrony zwierząt, który przeprowadził z uczniami warsztaty dotyczące edukacji prozwierzęcej. Główną atrakcją spotkania był podopieczny przedstawiciela OTOZ Animals  – pies Maks, którego dwa lata temu pani Agnieszka Szczepaniak zaadoptowała.

Organizatorem i koordynatorem akcji były panie Justyna Florczak i Aleksandra Stangrecka. Cieszymy się, że tak wielu uczniów wzięło udział w akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny uczniom naszej szkoły. Zebraliśmy  393, 36 Złotych, około 6 kg karmy suchej i mokrej, kasze, koce i wiele innych rzeczy niezbędnych w schronisku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom!