Na przybycie Mikołaja nie czekaliśmy bezczynnie. Już w listopadzie odbyły się pierwsze próby śpiewania piosenek. Powstawały też piękne upominki dla Mikołajów.

Dnia 4 grudnia około 10.00 na placu przy szkole podstawowej powitaliśmy Mikołajów na motorach (panowie zrzeszeni w Klubie Motocyklowym 96 MC). Mikołaje obdarowali obecnych na placu maskotkami i słodyczami. Chętni mogli choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwi motocykliści siadając na tych wspaniałych maszynach. Później udaliśmy się do auli, gdzie przywitaliśmy Mikołaja z panią Mikołajową. Z wielką przyjemnością wspólnie zaśpiewaliśmy wesołe piosenki przygotowane przez panią Basię Mudlaff dla naszych miłych gości. Utrudzeni po podróży zmotoryzowani Mikołaje udali się na ciepłą herbatkę a Mikołaj z panią Mikołajową przystąpili do rozdawania prezentów. Wszyscy otrzymali upominki i słodycze. W rewanżu przybyli do szkoły Mikołaje otrzymali wykonane przez dzieci kartki, choinki, aniołki i inne cudeńka. Miło było nam gościć naszych kolegów i koleżanki z Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego w Rumi. Mikołaj nie zapomniał też o dzieciach z Domu Pomocy Społecznej. Wybrał się do nich z prezentami, gdzie zastał ich i opiekunów przy ozdabianiu pierników.
Naszym dobrym „duszkom” dziękujemy za okazane serce i pomoc w zebraniu prezentów i słodyczy dla dzieci z PZKS.
Uśmiech na twarzach naszych dzieci to bezcenne podziękowanie dla wszystkich.
Do zobaczenia za rok kochany Mikołaju.