Mikołajki 2017

Zgodnie z tradycją 6 grudnia przybyli do nas Mikołaje. Tak … tak…. To nie błąd. Razem było ich 11. Dziesięciu przyjechało na motorach a  jeden dotarł w jakiś tajemniczy sposób.

Album

W szkole podstawowej  królował kolor czerwony i biały. Wszystkim udzieliła się mikołajkowa atmosfera.

Niestety pogoda nie dopisała- padał deszcz. Jednak nie zabrakło śmiałków, którzy powitali zmotoryzowanych  Mikołajów na placu przed szkołą. Pozostali z niecierpliwością czekali w szkole.

Na powitanie  zaśpiewaliśmy i zagraliśmy Mikołajom piosenki- niespodzianki. Szóstka za śpiew należy się uczniom i pani Basi Mudlaff, która przygotowała ich do występu. Kiedy nadszedł czas 11 Mikołajów przystąpiło do ciężkiej pracy- rozdawania prezentów. Jak co roku nie zawiedli nas państwo Nowopolscy w pozyskaniu upominków i słodyczy. Za pośrednictwem pani Mirki Mazurkiewicz  do szkoły dotarły zabawki, gry i układanki.

My również nie pozostaliśmy dłużni. Mikołaje otrzymali od dzieci własnoręcznie przygotowane prezenty. Żeby było sprawiedliwie- wszyscy takie same. Nie zapomnieliśmy o poczęstunku dla strudzonych gości. Pani Ula Treder z uczniami szkoły zawodowej przygotowała pyszną szarlotkę.

W tym roku Mikołaj nie zapomniał o dorosłych. Zaskoczone ale  z  radością powitały Go panie dyrektor, księgowe, sekretarki, pielęgniarki, pracownicy kuchni i obsługi.

Było miło, wesoło i żywiołowo. Do zobaczenia za rok.

Hanna Kazimierczuk