6 grudnia 2019 roku szpitalne oddziały dziecięce opanowały elfy, pomocnicy Świętego Mikołaja i…On sam – Święty Mikołaj!

Uczniowie z grupy wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Gdyni, pod czujnym okiem pani Emilii Konicz, przygotowali dla uczniów-pacjentów wejherowskiego szpitala występ artystyczny oraz wiele upominków, atrakcji i niespodzianek mikołajkowych.

Tego dnia na oddziałach rozbrzmiewał serdeczny śmiech dzieci i melodie znanych piosenek o tematyce zimowej i Mikołajowej wygrywanych przez wolontariuszy, a o kolorowy zawrót głowy przyprawiał korowód młodych artystów przyodzianych w niesamowicie barwne stroje.

Uczniowie-pacjenci i ich rodzice, przebywający tego dnia w szpitalu, odwdzięczyli się gromkimi brawami oraz podziękowaniami, które wręczyli wolontariuszom, ich opiekunce i na jej ręce złożyli podziękowanie dla dyrektora szkoły za umożliwienie zorganizowania tak cennej inicjatywy, dzięki której mali pacjenci choć na chwilę zapomnieli o cierpieniu i nieustannej tęsknocie za domem i światem zewnętrznym.

Za okazane serce i poświęcony czas pani Iwona Rolbiecka obdarowała wolontariuszy słodkościami, mandarynkami i Mikołajkami z cytatami – drogowskazami życiowymi.