MIKOŁAJKI JAK Z BAJKI

6 grudnia 2018 roku uczniów-pacjentów w wejherowskim szpitalu odwiedzili niesamowici goście, pomocnicy Świętego Mikołaja, w których role wcielili się uczniowie
ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Gdyni.

Dzieci z klasy Vc, wraz z wychowawczynią Panią Emilią Konicz, przygotowały wiele niezapomnianych atrakcji i niespodzianek dla dzieci, które ten wyjątkowy dzień mikołajkowy spędzały w łóżkach szpitalnych.

Pomocnicy Świętego Mikołaja w każdym detalu zadbali o zbudowanie świąteczno-bajkowej atmosfery. Od bajecznych, kolorowych strojów Mikołaja, jego asystentów, aniołów i elfów, poprzez przygotowanie tematycznego przedstawienia, recytację wierszyków oraz śpiewanie piosenek i kolęd przy akompaniamencie akordeonu, na którym grał jeden z uczniów.

Wszystkie dzieci przebywające na oddziałach dziecięcych oraz w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym przeżyły niezapomniany dzień – rozwiązywały zagadki, kolorowały tematyczne obrazki, pozwalały upiększyć swoje twarze barwnymi malunkami i doskonale bawiły się w towarzystwie wesołej mikołajkowej gromady zajadając mandarynki i wykonane przez pomocników Mikołaja oraz świeżutkie, pachnące świętami pierniczki.

Za okazane serce i uświetnienie tego dnia uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Gdyni otrzymali słodki poczęstunek i podziękowanie.