6 grudnia 2019r. w szkole podstawowej było gwarnie i wesoło. Na korytarzach dominował kolor czerwony. Do szkoły na motorach przybyło 12 Mikołajów. Do grona  wyczekiwanych gości, w towarzystwie Śnieżynki dołączył 13 Mikołaj z workiem prezentów.

Pani Basia Mudlaff przygotowała program – niespodziankę dla wszystkich Mikołajów. Uczniowie dali z siebie wszystko – śpiewali i grali na instrumentach. W nagrodę dzieci otrzymały maskotki i czekoladowe figurki. W rewanżu za prezenty nasi goście zostali obdarowani  własnoręcznie przygotowanymi przez dzieci drobiazgami.

To nie wszystkie atrakcje tego dnia. Godzinę później Starosta Powiatu Wejherowskiego pani Gabriela Lisius, pani dyrektor Małgorzata Woźniak oraz uczniowie klas I-III oficjalnie otworzyli sezon „Święta 2019”  poprzez wciągnięcie na maszt mikołajowej flagi i zapalenie świątecznych iluminacji na domku Baby Jagi.