26.10.2013 r w wejherowskim klubie Olimp odbyła się II Edycja Carvingowych Mistrzostw Polski Juniorów, którego organizatorem była firma „ Carving- Gniech”. Firma ta gościła w naszej szkole przeprowadzając warsztaty nauki wycinania dekorowania warzyw
i owoców dla uczniów z Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

W Mistrzostwach tych wziął udział jeden z naszych uczniów  ZSZ –Patryk Hennig, który mógł wykazać się zdobytą wiedzą nt. carvingu
i wykorzystać ją w praktyce. Do zawodów zakwalifikowało się tylko 20 uczniów z różnych miejsc z Całej Polski. Sam fakt o wiadomości dostania się na Mistrzostwa, spowodowała wielką radość Patryka jak
i naszą.

Tematem pracy był: Arbuz z motywem nawiązującym do Miasta Wejherowo. Pierwszą konkurencją było wyrzeźbienie arbuza w domu/szkole i przywiezienie go ze sobą.

Drugą konkurencją było wykonanie ikebany weselnej z warzyw w czasie 180 minut .Aranżacja była dowolna, a do dyspozycji mieli: dynie, cukinie, buraki, kalarepę, marchew, białą rzodkiew, por oraz szczypiorek. We wszystkie ikebany włożono naprawdę dużo pracy, wszystkie po ukończeniu wyglądały jak żywy bukiet kwiatów.

Pomimo tego iż nasz uczeń nie otrzymał zaszczytnego miejsca, cieszymy się razem z nim ,że mógł brać udział  w tak wyjątkowym wydarzeniu. Dla wszystkich uczestników przygotowano pamiątkowe dyplomy i zestaw upominków podarowanych przez sponsorów.