Dnia 29 września na stadionie Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego
w Wejherowie odbyły się Mistrzostwa Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego największej placówki tego typu w Polsce. Zawody w lekkiej atletyce były rozgrywane dla Branżowej Szkoły I stopnia, Szkoły Podstawowej oraz Specjalnej Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Łącznie nasi uczniowie zdobyli 48 medali! w 16 konkurencjach dla BSIs i SP. Rywalizacja oraz wyniki były imponujące między innymi skok na odległość 5,80 metrów czy bieg poniżej 8 sekund na 60 metrów !!!! Po tych emocjach przyszedł czas na uczniów ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy, którzy zaliczali kolejne konkurencje sportowe, aby na końcu pobiec i spróbować swoich sił goniąc 2 nauczycieli w przebraniach. Na mecie czekała nagroda wręczanie medali przez Prezesa Pomorskiego LZS Pan Piotra Klecha, który był fundatorem medali w Mistrzostwach. Zawody zostały zorganizowane przez Piotra Jasielskiego we współpracy z niezawodnymi nauczycielami: Janusz Magulski, Katarzyna Krychniak – Sikorska, Artur Jakusz, Igor Bogusz, Krzysztof Chmiel, Rudolf Simenak, Aleksandra Miotke – Sychowska, Tomasz Czupryński, Agnieszka Jakusz.

Zawody były jak najbardziej udane co widać na zdjęciach 🙂