Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w lekkiej atletyce szkół specjalnych w Wejherowie

4 czerwca na obiektach sportowych PZKS-u w Wejherowie odbyły się Mistrzostwa województwa pomorskiego w lekkiej atletyce szkół specjalnych.
W imprezie wzięło udział 13 reprezentacji z różnych szkół całego województwa. Zawody te były eliminacjami do Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce szkół specjalnych w Ciechanowie.

Swoją obecnością zaszczycił nas prezes pomorskiego LZS pan Piotr Klecha, który objął patronat honorowy nad zawodami oraz zasponsorował nagrody i medale. Po uroczystym otwarciu zawodów przez Dyrektor PZKS panią Małgorzatę Woźniak nadszedł czas na zmagania w 18 konkurencjach biegowych i technicznych.

W klasyfikacji drużynowej wygrał ZSS Czersk(10 medali w tym 5 złotych) a podium uzupełnili gospodarze PZKS Wejherowo(8 medali w tym 3 złote) oraz SOSW Barcice(6 medali w tym 3 złote). Dalsze miejsca zajęły szkoły: MOW Kwidzyn PZS nr 2 Kościerzyna, SOSW Człuchów, SOSW Lębork, SOSW Słupsk, SOSW Tursko, SPS nr 26 Gdańsk, UKS Lębork, ZSS Chojnice, ZSS nr 2 Gdańsk.

ZSS Czersk zgarnął również puchar „diabelskie skrzypce” dla najbardziej wartościowej drużyny ufundowany przez prezesa pomorskiego LZS.

Zawody były zainicjonowane przez Piotra Jasielskiego oraz Igora Bogusza, a w organizacje włączyli się nauczyciele PZKS:

Janusz Magulski, Artur Jakusz, Dorota Michalska, Aleksandra Muller, Rudolf Simenak, Krzysztof Chmiel, Sandra Górska, Agata Sawicka, Anna Wojnar, Urszula Treder, Tomasz Czupryński, Jakub Wałek.

Uczniowie reprezentujący naszą Placówkę zajęli świetne 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej:

Aniela Potrykus(złoto kula, brąz 200m)

Urszula Potrykus(srebro oszczep, brąz 60m)

Mikołaj Komkowski (brąz 1500m)

Alan Gruba (złoto skok w dal)

Sebastian Turin (srebro 200m)

Michał Tylus (złoto kula)

Oraz Julia Pionk, Rąbca Patryk, Adam Halmański, Mateusz Stępniak, Artur Mazurkiewicz, Dawid Miszke, Mateusz Naczk