W dniu 23. 02. 2015 r. klasa I-IIIb i I-III d SSPdP wybrały się na wycieczkę do Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej w Wejherowie.

Obie klasy miały okazję zapoznać się z historią Pałacu Przebendowskich, w którym mieści się muzeum, a także poznać postać Aleksandra Majkowskiego – autora epopei kaszubskiej „Życie i przygody Remusa”. Uczniowie obejrzeli również wystawę pt: „Zaczarowana porcelana pędzlem malowana” Stanisławy Neubauer. Mieli także niepowtarzalną okazję zagrać na instrumentach kaszubskich w sali muzycznej. Dodatkowo swój talent zaprezentował Wojciech Laskowski, dając mały koncert na pianinie. Na koniec uczniowie wzięli udział w warsztatach czerpania papieru. Wycieczka ta wzbudziła wiele pozytywnych emocji i na długo pozostanie w pamięci.