Dnia 15 stycznia odbył się szkolny konkurs „Nasi sąsiedzi” – wiedzy z zakresu krajów niemieckojęzycznych i języka niemieckiego.
Do udziału w konkursie zaproszeni zostali uczniowie gimnazjum naszego Ośrodka. Z każdej klasy wytypowano 3-osobowe zespoły. Nad prawidłowością konkursu czuwała Komisja Konkursowa, której skład tworzyły: pani dyrektor R.Solarczyk, pani Justyna Korpalska. Rywalizacja językowa dotyczyła dwóch kategorii: obejmowała wiedzę z zakresu krajów niemieckojęzycznych oraz sprawność językową uczniów.

Celem głównym konkursu było zmotywowanie uczniów do doskonalenia umiejętności językowych uczniów oraz zainteresowanie ich kulturą państw niemieckiego obszaru językowego. Panowała wspaniała atmosfery, wszyscy uczestnicy rewelacyjnie się bawili.
Najlepszy wynik uzyskali reprezentanci klasa III B – Liwia łechtańska, Franciszek Tatarowicz, Magdalena Krause, drugie miejsce zajął zespół klasy III A – Natalia Staszyńska, Kamil Najmuła, Bartek Winter, natomiast trzecie miejsce wywalczyli uczniowie klasy II B – Magdalena Hirsch, Karolina Jędrzejczyk, Karolina Węsierska. Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się podczas apelu szkolnego.