Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy ukończyła projekt „Nasza szkoła miejscem przyjaznym pszczołom”. Przez ostatnie dwa tygodnie uczniowie poszczególnych klas zdobywali wiedzę na temat pszczoły miodnej oraz innych owadach zapylających rośliny, a także poznali różne gatunki owadopylnych roślin. Przybliżyliśmy sobie historię pszczelarstwa od czasów starożytnych aż po współczesne, dowiedzieliśmy się więcej o pracy w pasiece, produktach pszczelich wspomagających zdrowie i walkę z wirusami oraz zapoznaliśmy się z wieloma innymi ciekawymi wiadomości na temat pszczoły i pszczelarstwa. Najważniejszą częścią całego projektu było zdobycie wiedzy na temat przyczyn wymierania pszczół oraz sposobach walki z tym zjawiskiem. Uczniowie dowiedzieli się, jak prowadzić ogród przyjazny pszczołom oraz jak zakładać hotele dla dzikich pszczół, przyrządzali również pyszne kule miodowe.
Was również bardzo gorąco zachęcamy do pomocy pszczołom. 20 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pszczół, to doskonała okazja, aby dołączyć do roju pszczelich bohaterów 😉
Zapraszamy do zapoznania się z krótką prezentacją.