Już ponad 2 miesiące uczymy się i pracujemy zdalnie. Nauka odbywa się poprzez różne komunikatory: skype, WhatsApp, messenger. Nauczyciele utworzyli dla uczniów na facebooku różne grupy zamknięte, które służą do komunikowania się z uczniami i przekazywania im wiedzy, a uczniowie tą samą drogą przekazują informacje zwrotne. Na wyróżnienie zasługują Dawid i Emilka z klasy 4, którzy mobilizują kolegów i koleżanki do utrzymywania ze sobą kontaktu pomimo kwarantanny. Materiały do nauki są pobierane ze strony PZKS. Niektórzy otrzymują je poprzez pocztę elektroniczną lub dziennik Librus. Tyle klas i tyle możliwości. Żaden uczeń nie został pozostawiony bez opieki. Panie pedagog i psycholog z poszczególnych placówek otaczają opieką, każdego kto jej potrzebuje. Pani Bożenka umieszcza na naszej stronie różne linki, audiobooki, żeby nasza nauka była łatwiejsza. Poprosiliśmy o zdjęcia, jak pracujecie, ćwiczycie na „lekcjach w-f”, czy też muzyki, bo wiemy, że wielu uczniów dokumentuje swoją pracę poprzez zrobienie zdjęcia lub nakręcenie filmiku. Szczególnie młodsi uczniowie chętnie pozują do zdjęć.  Będziemy stopniowo umieszczać Wasze fotorelacje.