Pragniemy Państwu zaprezentować film ” Niebieska szkoła”, który stworzyliśmy z okazji Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie.

Tak jak w zeszłym roku nasi uczniowie parę dni przed swoim świętem mogli poczuć się niczym „gwiazdy” szklanego ekranu. To oni wraz ze swoimi nauczycielami zagrali główne role w naszym filmie. W zeszłym roku film „Niebieski świat” ukazywał świat wewnętrzny dzieci
z autyzmem – staraliśmy się pokazać to jak nieskrępowanie
i wyjątkowo dzieci autystyczne postrzegają rzeczywistość, jak zachwycają się tym, co je otacza oraz jak ważny jest dla nich ich własny „niebieski” świat. W tym roku temat autyzmu został przez nas pokazany od zupełnie innej strony- a jest nim świat „niebieskich Smerfów” w naszej szkole. Na filmie możemy zobaczyć jak nasi nauczyciele pracują z uczniami autystycznymi. Są to krótkie relacje
z zajęć, m.in. logopedii, integracji sensorycznej, zajęć wychowania fizycznego, funkcjonowania w środowisku. Możemy zobaczyć jak wygląda w naszej szkole gimnastyka korekcyjna, terapia ręki
i muzykoterapia z kamertonami terapeutycznymi. Chcieliśmy ukazać to jak uczniowie z autyzmem integrują się z pozostałymi uczniami naszej placówki podczas różnych imprez szkolnych, oraz w trakcie prób zespołu mandolinowego – gdzie nasz „niebieski” uczeń gra na ksylofonie. Widz może zobaczyć jak uczniowie autystyczni wspaniale odnajdują się w szkole, dostając od nauczycieli to czego potrzebują najbardziej – ogromną dawkę cierpliwości, zrozumienia i akceptacji. Film miał swoją premierę 31.03.2016 r. podczas obchodów Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie. Serdeczne podziękowania należą się pracownikom Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego, którzy wystąpili w naszej szkolnej produkcji oraz uczniom, którzy z ogromną przyjemnością odegrali swoje role w filmie. Autorami filmu są Igor Bogusz i Wiesława Szypelt.