W poniedziałek 10 października uczniowie klas 1a, 1b, 2a, 2b Zasadniczej Szkoły Zawodowej wzięli i udział w warsztatach pod nazwą „Świat potrzebuje różnych umysłów”.

[flagallery gid=699 name=Gallery]

Akcja powstała z inicjatywy lęborskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”. Lekcja została przeprowadzona przez członka stowarzyszenia p. Anetę Chrustowską oraz nauczycielek p. Annę Kroplewską i p. Małgorzatę Rybińską.
Celem zajęć było przede wszystkim uświadomienie młodzieży w jaki sposób żyją, czują i funkcjonują w społeczeństwie osoby z autyzmem. Uczniowie mieli okazje nie tylko zapoznać się z pojęciem i podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi autyzmu, ale wręcz na własnej skórze doświadczyć tego, jak ciężko żyje się w niezrozumiałym i pełnym ograniczeń świecie. Przygotowane filmy edukacyjne i dokumentalne ukazujące zachowanie i codzienne problemy osób z autyzmem oraz ich rodzin, jak również specjalnie przygotowane ćwiczenia eksperymentalne bardzo zaciekawiły naszych uczniów. Młodzież aktywnie uczestniczyła w nietypowych zajęciach, których zwieńczeniem było wykonanie plakatów „Wiem”, „Pomagam”, „Rozumiem”. Nasi uczniowie wyszli z sali bogatsi o wiedzę i świadomi, że współczesny świat rzeczywiście potrzebuje różnych umysłów.