We wtorek, 14.06.2022r., w ramach zajęć Błękitnej Szkoły w Helu, uczniowie klasy VII b (pod opieką wychowawcy klasy: p. Agaty Skibińskiej – Orysiak) oraz wybrani uczniowie klasy VII a i VIII b (pod opieką p. Agnieszki Mac – nauczyciela geografii) udali się do fokarium, by uczestniczyć w warsztatach z ekologii Morza Bałtyckiego. Zajęcia dostarczyły wszystkim dużo wrażeń; co odważniejsi mogli wejść do wody w specjalnie do tego przygotowanych strojach, by zbadać, co się w niej znajduje.

„Gwoździem programu” był oczywiście pokaz karmienia fok. Niektóre z nich okazały się „charakterne” J  i nie chciały uczestniczyć w treningu. Podczas wycieczki podziwialiśmy piękne, morskie widoki, bałtyckie plaże. Na koniec udaliśmy się na pyszne lody oraz mały wypoczynek przed drogą powrotną do szkoły.

Zgodnie postanowiliśmy, że do Błękitnej Szkoły w Helu i tutejszego fokarium na pewno jeszcze powrócimy w przyszłym roku szkolnym! Naprawdę warto!!!