Pochmurna aura nie zraziła sympatyków Nordic Walking. W środę 13 maja 2015 roku chętni uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 oraz zespołów edukacyjno-terapeutycznych gimnazjum wraz z nauczycielami i opiekunami zebrali się na strefie sportowej naszego Ośrodka, aby wspólnie poćwiczyć oraz promować aktywny wypoczynek.

Zajęcia poprowadziła profesjonalna instruktorka Nordic Walking – pani Agnieszka Jakusz. Na początku udzieliła wszystkim uczestnikom wskazówek dotyczących prawidłowej techniki marszu Nordic Walking. Właściwy trening poprzedziła krótka rozgrzewka. Ćwiczeniom uczniów i dorosłych towarzyszył stan euforii i uniesienia. Po intensywnym wysiłku wszyscy chętnie uczestniczyli w ćwiczeniach relaksacyjnych zaproponowanych przez panią Agnieszkę.

Nordic Walking jest bardzo „towarzyski”, sprzyja budowaniu pozytywnych relacji emocjonalnych i integracji uczniów różnych klas.