Oceanarium

Wycieczka instruktażowo-krajoznawcza Gdynia
Oceanarium Gdyńskie – Okręt Błyskawica – Hotel Nadmorski

Wycieczka instruktażowo-krajoznawcza do Gdyni młodzieży z klas zawodowych Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego obfitowała w pozytywne wrażenia. Zaczęliśmy wcześnie rano, autokar czekał już na nas w pełnej gotowości, aby zawieźć nas do Oceanarium Gdyńskiego na zajęcia pt. „Fauna i Flora Bałtyku”, które rozpoczęły się ciekawym wykładem, a następnie uczniowie samodzielnie mogli korzystać z mikroskopu i zaobserwować różnice między najmniejszymi stworzeniami żyjącymi w naszym Morzu. Oceanarium oferuje bardzo dużo atrakcji z których uczniowie mogli skorzystać podczas wycieczki. Wszystkie zwierzęta, które można było tam zobaczyć powodowały uśmiechy i zdumienie uczniów.

Kolejnym przystankiem na naszej wyprawie był Okręt Błyskawica. Dzięki uprzejmości marynarza Mateusza Borowiec uczniowie mogli zwiedzić okręt-muzeum bezpłatnie i dowiedzieć się trochę więcej na temat historii oraz samego funkcjonowania dzisiaj i kiedyś tego miejsca. Dużo zainteresowania wzbudziły miejsca, do których kiedyś w ogólnie nie było wstępu, prędkość jaką okręt mógł osiągnąć oraz inne rzeczy.
    Spacer po Gdyńskim bulwarze zakończył się wizytą w hotelu „NADMORSKI”. Przepięknie usytuowany hotel 4*, z cudownymi widokami na morze. Dzięki uprzejmości Pani Joanny – kierownik służby pięter, mogliśmy zobaczyć jak funkcjonuje właśnie ten obiekt. Hotel nie należy do żadnej sieci hoteli, dlatego też cieszy się bardzo dużym powodzeniem w śród turystów. Posiada 96 pokoi klimatyzowanych i o bardzo wysokim standardzie jak na taki hotel. Pani Joanna bardzo dokładnie pokazała nam wszelkie zakamarki hotelu w części noclegowej, a następnie część restauracyjna.

Organizator: Angelika Matuszczak
Opiekunowie: Agnieszka Papke, Janusz Magulski, Urszula Gajdemska