Odpust Wniebowstąpienia Pańskiego
z udziałem uczniów PZKS /02.06.2019/

Na wzgórzach kaszubskiej Jerozolimy odbył się pierwszy w tym roku odpust- Odpust Wniebowstąpienia Pańskiego. Uroczystość ta połączona została z 20 rocznicą koronacji obrazu Matki Bożej Wejherowskiej dokonanej przez Ojca Świętego Jana Pawła II- dnia 5 czerwca 1999 roku – na sopockim hipodromie.

Na obchody odpustowe już po raz 345 przybyli pielgrzymi z Kościerzyny, a z Gdańska- Oliwy aż po raz 351. Uczestniczyli również pątnicy z Żukowa, Szemuda, Przodkowa, i Grzybna, Chełmu, Gdyni Wielkiego Kacka, Fikakowa, Dąbrowy i Karwin oraz z Sychowa, Kielna, Strzebielina, Koleczkowa, Bojana, Lini i Strzepcza, a także z Nowego Dworu Wejherowskiego, Sierakowic, Luzina, Bolszewa i Gościcina.
Ulicami Wejherowa- z kościoła Ojców Franciszkanów- wyruszyła na kalwarię procesja z Najświętszym Sakramentem. Uroczystej sumie odpustowej przy kaplicy Trzech Krzyży przewodniczył arcybiskup Sławoj Leszek Głódź- metropolita gdański.
W trakcie uroczystej Mszy Świętej – starosta wejherowski Gabriela Lisius wraz z prezydentem Wejherowa Krzysztofem Hildebrandtem odczytali akt zawierzenia miasta i powiatu Matce Bożej Wejherowskiej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele rady powiatu wejherowskiego, radni miejscy oraz damy i rycerze Grobu Bożego w Jerozolimie.
Mieszkańcy grodu Wejhera, po zakończeniu ceremonii, gromkimi brawami pożegnali pielgrzymów, którzy wyruszyli w drogę powrotną do swoich miejscowości.
Podczas tej wyjątkowej Eucharystii, naszą Placówkę godnie reprezentowali uczniowie: Ula Potrykus oraz Wiktor Pek-Treder – pod opieką p. Jacka Słoniec. W procesji darów ołtarza złożyli Oni na ręce Jego Ekscelencji okazały chleb- pieczony, co roku specjalnie na tę okazję przez piekarnię „Tomasz Lange” w Bolszewie.
Wśród przybyłych wiernych na uroczystości odpustowe nie zabrakło Dyrekcji, Nauczycieli, Pracowników PZKS oraz Rodziców naszych Wychowanków.