Odpust Wniebowstąpienia Pańskiego na Kalwarii Wejherowskiej

Od piątku 6 maja do Wejherowa przybywali pielgrzymi z Przodkowa, Żukowa, Grzybna, Oliwy, Chełmu, Szemuda, Gdyni, Bolszewa, Luzina    i Gościcina na odpust Wniebowstąpienia Pańskiego.

O godz. 10 w niedzielę rozpoczęła się suma odpustowa pod przewodnictwem ks. biskupa Zbigniewa Zielińskiego. W jej trakcie nastąpiło zawierzenie Powiatu Wejherowskiego Matce Bożej Wejherowskiej.
Naszą placówkę reprezentował poczet sztandarowy: Aniela Potrykus, Urszula Potrykus i Łukasz Semmerling oraz delegacja składająca dar w postaci chleba: Monika Sikora i Natalia Szimchowska. Opiekunami uczniów były panie Małgorzata Jankowska i Izabela Tarnowska-Cechosz.
Dziękuję naszym uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy godnie nas reprezentowali podczas uroczystości odpustowych. Specjalne podziękowania kieruję do pana Tomasza Lange, właściciela piekarni, który jak zawsze niezawodnie obdarował nas pachnącym chlebem upieczonym specjalnie na tę okazję.

Małgorzata Woźniak