W poniedziałek, 19 września 2016 r. o godz. 12.00 na Placu Jakuba Wejhera odbyła się patriotyczna uroczystość. Odsłonięto tablicę memorialną oraz przekazano replikę sztandaru 1 Morskiego Pułku Strzelców.

Uroczystość została objęta patronatem Prezydenta Polski, Ministra Obrony Narodowej, Starosty Powiatu Wejherowskiego oraz Prezydenta Miasta Wejherowo. Druga część uroczystości odbyła się w Kolegiacie, w której tablicę poświęconą księdzu E.Roszczynialskiemu i 1 MPS odsłonił bp W.Szlachetka.

Na uroczystości reprezentowali naszą placówkę: pani dyrektor Małgorzata Woźniak, poczet sztandarowy pod opieką pani Małgorzaty Jankowskiej oraz uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 5 z panią Agatą Skibińską – Orysiak i panem Markiem Fuhrmannem