Dnia 5 maja 2015 roku w Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance w Gdańsku, uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 5 wraz z opiekunkami M. Marcinkowską i A. Kotowicz mieli okazję wziąć udział w Ogólnopolskim Forum Młodzieży, które było jednym z wydarzeń towarzyszących w Europejskim Tygodniu Młodzieży.

Głównym punktem była debata, w której udział wzięli: Katarzyna Hall, posłanka, była minister edukacji narodowej, Małgorzata Tokarz, kierownik projektu Grupy Tesco „Akademia dla Młodych”, Grażyna Borkowska, szefowa Akcji Społecznych „Gazety Wyborczej” i pomysłodawczyni akcji „Projekt: praca”, Piotr Wysocki, Fundacja Orszak Trzech Króli oraz prof. Sylwiusz Retowski, dziekan Wydziału SWPS w Sopocie. Dyskutujący starali się dać młodym wskazówki, co może im pomóc w przekonaniu do siebie przyszłych szefów. Zaproszeni studenci i uczniowie szkół średnich wraz z panelistami zastanawiali się m.in., jak młodzież może dziś budować swoją pozycję na tym trudnym i ciągle zmieniający się rynku pracy. Debacie towarzyszyły też targi projektów. Młodzi ludzie z całej Europy opowiadali o zrealizowanych przez siebie pomysłach w ramach Erasmus +.