30 października, tuż przed świętem Wszystkich Świętych, w ramach preorientacji zawodowej odwiedziliśmy hotel OLIMP. Miejsce to jest niezwykle przyjazne i to w sensie dosłownym jak i szerszym rozumieniu tego słowa. Hotel przystosowany jest do przyjmowania gości niepełnosprawnych, na wózkach. Bez problemu więc poruszaliśmy się po całym obiekcie korzystając ze schodołazu i wind. Ponadto usłyszeliśmy o pokoju, który w czasie naszej bytności był zajęty, posiadającym wszystkie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Obejrzeliśmy wszystkie pozostałe, cztery kategorie pokoi oraz apartament. Zapoznaliśmy się z pracą pracownika obsługi hotelowej. Panie dokładnie przedstawiły nam zakres swoich obowiązków. Dla części uczniów odbywających praktyki wspomagane w naszym internacie było to cenne doświadczenie. Obejrzeliśmy również: „restaurację na wodzie”, kawiarnię z tarasem widokowym (Wejherowo, również naszą szkołę „widzieliśmy jak na dłoni”), siłownię, strefę SPA, a także niektóre pomieszczenia gospodarcze.

Ponieważ nie zaszkodzi połączyć przyjemnego z pożytecznym pobyt w Olimpie zakończyliśmy godzinną grą w kręgle (bowling). Niektórzy z nas odkryli w sobie prawdziwe talenty.

klasa I- IIIc SSPdP z panią Jolą

klasa I-IIIe SSPdP z panią Wandą