Dla Sławka

Widzę chłopca biegnącego po piasku. W oczach błękitnych odbija się niebo- radość istnienia. Złociste włosy głaszcze wiatr. Chłopiec szczęśliwy, śmieje się, śpiewa. Smutek też jest, lecz On go rozwiewa…
Nasz „ Mały Książę” Sławek Hewelt odszedł na swoją planetę.
Sławek był Księciem prawdziwym. Był Królem serc. Mocarzem. Rycerzem niezłomnym.
Jak Mały Książę przybył do nas tylko na chwilę. Na drgnienie powieki. Serca uderzenie. Z wózka jak z tronu rozdawał dobro, rozkazu uśmiech, berła życzliwość.
Rozdzielał miłość, niósł nam nadzieję. Ufał, zawierzał, siłował z losem. Co dzień doświadczał, że życie boli lecz po królewsku je znosił z godnością.
Sławku kochany- nasz Mały Księciu – uczniu nasz drogi. Jakże nam żyć, gdy Ciebie nie ma. Chylimy czoła dziękując za Ciebie. Być z Tobą to zaszczyt. Byliśmy wybrańcami.
Teraz biegnij beztroski ku światu nowemu, zawsze otwarty i świata ciekawy. Nie lękaj się! Idź w światło! Andrzej brat czeka…..
Nam tylko zostaw Twój śmiech perlisty, Twą radość życia, mądrość Twych oczu. Gwiazdą zabłyśnij, bądź szumem zboża i szeptem wiatru.
Do zobaczenia….
Twoi przyjaciele, Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie z Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie.

Wejherowo, 18 stycznia 2018r.