Otwarcie nowej pracowni gospodarstwa domowego w Szkole Podstawowej nr 7

Z wielką radością i w dobrym towarzystwie w dniu 9 stycznia 2015 roku dokonaliśmy otwarcia nowej pracowni gospodarstwa domowego w szkole podstawowej.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Oskar z klasy Vd, pani Monika Borysionek – opiekun pracowni, pani Rompca – reprezentant rodziców oraz w imieniu dyrekcji – Joanna Kandzora.

Pracownia służy uczniom do pracy nad doskonaleniem czynności samoobsługowych i do nauki korzystania z urządzeń gospodarstwa domowego. Wspólne pieczenie i gotowanie daje im dużo radości i poprawia apetyt nawet u niejadków. Promuje zdrowy sposób odżywiania.

Otwarcie pracowni zbiegło się ze spotkaniem dla rodziców na temat „Znaczenie konsekwencji w wychowaniu dziecka”, które poprowadziły panie psycholog Monika Gerowska i pedagog Hanna Kazimierczuk. Po krótkim wykładzie rodzice mieli możliwość wymiany myśli przy kawce i ciastku.