…Pamięci Paulinki

Kochana Paulinko,

Poznaliśmy Cię 13 lat temu, gdy wraz z rodzicami pojawiłaś się na zajęciach wczesnego wspomagania rozwoju. Dałaś się poznać jako śliczna, zainteresowana otoczeniem osoba. Zmagałaś się z ograniczeniami związanymi z niepełnosprawnością. Z dużym wdziękiem i determinacją dążyłaś do niezależności na miarę swoich możliwości.
Dumni byliśmy wszyscy, gdy reprezentowałaś naszą szkołę. Cieszyliśmy się każdym Twoim osiągnięciem. Razem z Tobą czekaliśmy na dzień ukończenia szkoły podstawowej, lecz stało się inaczej.
Będziemy o Tobie pamiętać zawsze, a najbardziej o tym, że:
– lubiłaś serki waniliowe
– każdemu chciałaś pomóc
– miałaś piękny uśmiech i byłaś taka pogodna
– nosiłaś mnóstwo spineczek w wymyślnych fryzurach, lubiłaś się stroić, byłaś „modnisią”
– chciałaś być jak najbardziej samodzielna
– przełamywałaś swoje słabości
– byłaś towarzyska i życzliwa
– razem z nauczycielami czuwałaś podczas przerw nad bezpieczeństwem młodszych kolegów
– tak lubiłaś występować podczas koncertów, że budziłaś rodziców bladym świtem, aby przypadkiem nie spóźnić się do szkoły
– byłaś po prostu nasza.

Paulinko,
w szkole „wszędzie było Ciebie pełno” – zapewniamy, że pozostaniesz na zawsze w naszej pamięci i naszych sercach.

Koleżanki, koledzy, nauczyciele,
opiekunowie i pracownicy