W środę 16 listopada w naszej Szkole odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży z paraolimpijczykami i wielokrotnymi medalistami w szermierce na wózkach – Arkadiuszem Jabłońskim, Radosławem Stańczukiem oraz Grzegorzem Lewonowskim. W związku z projektem „Wygraj życie dzięki marzeniom” ci wspaniali sportowcy pokazali nam, że wszystko jest możliwe – jeśli tylko się chce! Dowiedzieliśmy się wiele o możliwościach osób niepełnosprawnych oraz o tym, że największa siła człowieka drzemie w umyśle, a nie w mięśniach. Wszyscy słuchaliśmy z zapartym tchem, spontanicznie wyrażając swój podziw! Opowieści praaolimpijczyków urozmaicane były ciekawymi materiałami przygotowanymi przez fundację – Akademia Integracji oraz filmami o tematyce dotyczącej osób niepełnosprawnych.

W programie spotkania znalazł się też pokaz walki szermierzy na wózkach     oraz lekcja władania szpadą

Goście, opowiadając o przyczynach swojej niepełnosprawności, uczulili wszystkich na niebezpieczne zachowania, które mogą doprowadzić do utraty zdrowia lub życia. Przestrzegali przed bezmyślnym postępowaniem, które często prowadzi do kalectwa. Wyjaśnili, że jedna chwila nieuwagi może zmienić całe życie. Na wózek inwalidzki bardzo łatwo usiąść, ale zejść z niego trudniej.

Jednocześnie sportowcy udowodnili, że niepełnosprawność nie skreśla szans na realizację swoich marzeń. Wręcz przeciwnie – zwiększa determinację do przezwyciężania słabości fizycznych.

Z pewnością długo nie zapomnimy tej niezwykłej wizyty!

Serdecznie dziękujemy za miłe i pełne wspaniałych wrażeń spotkanie!