Pieczenie pierników 2017

Dnia 18 grudnia 2017 roku odbyło się tradycyjne pieczenie pierników. Uczniowie Szkoły Specjalnej Przysposabiające do Pracy utrzymując polskie zwyczaje bożonarodzeniowe wzięli udział w dniu pieczenia świątecznych pierników zorganizowanym przez p. Agnieszkę Papke i p. Aleksandrę Szczetyńską. Uczniowie poszczególnych klas wspólnie przygotowywali świąteczne ciasto, wałkowali je, wykrawali z niego różne kształty i wypiekali pierniczki pod bacznym okiem nauczycieli. Wszystkim uczestnikom najwięcej radości sprawiło wspólne dekorowanie upieczonych pierników kolorowymi lukrami i posypkami. Gotowe pierniczki wyglądały bardzo apetycznie. Po ciężkiej pracy wspólnie usiedliśmy do stołu i w świątecznym nastroju przeszliśmy do degustacji.