W tym tygodniu uczniowie klasy 6b w czasie zajęć ze swoim wychowawcą poznawali podstawy obsługi bezzałogowych statków powietrznych, potocznie nazywanych dronami. Pan Igor nie tylko umożliwił uczniom zapoznanie się z urządzeniami, ale skupił się przede wszystkim na aspektach związanych z bezpiecznym użytkowaniem dronów od podstawowych czynności jakie pilot musi wykonać przed startem po kwestie, które mają wpływ na bezpieczny lot takie jak pogoda i otoczenie. Uczniowie z dużym zainteresowaniem śledzili wszystkie czynności i aktywnie udzielali pytań. W czasie lotów mogliśmy wykonać kilka zdjęć z lotu ptaka by później wspólnie obejrzeć je na komputerze. Loty dronem to świetne hobby, pozwala nam rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową, orientację w przestrzeni, ale uczy też odpowiedzialności. Pamiętajmy, że nie każdy dron jest zabawką i mogą one wyrządzić szkodę lub nawet zranić poważnie ciało, ważne jest abyśmy zawsze stosowali się do instrukcji obsługi oraz obowiązujących przepisów prawa. Prezentujemy kilka zdjęć wykonanych w trakcie lekcji.