U nas „moda na rowery” trwa już bardzo długo. Doskonale wiemy, że są ekologiczne, rozwijają sprawność motoryczną, uczą myślenia, rozwijają kompetencje społeczne dzieci.

Egzamin na kartę rowerową przeprowadzamy nieprzerwanie od roku szkolnego 1999/2000. W tym czasie swoje pierwsze prawo jazdy otrzymało blisko 250 osób, głównie uczniów szkoły podstawowej, ale również gimnazjum, zespołów edukacyjno – terapeutycznych i szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy. Egzamin to ważny dzień w życiu szkoły i każdego zainteresowanego nim ucznia. Przygotowujemy się do niego od września prowadząc zajęcia teoretyczne i praktyczne na ścieżce rowerowej. Pozwala nam na to nasza wzorcowa ścieżka rowerowa oraz pokaźny już tabor rowerowy (10 sprawnych rowerów). Posiadamy liczne pomoce dydaktyczne, ale również kaski i kamizelki odblaskowe pozyskiwane głownie za sprawą sponsorów i przedsiębiorczości Pana Artura Jakusza, ale nie tylko. Dzieci wiedzą, że do egzaminu można podchodzić wiele razy podczas trwania ich nauki w szkole. Nie zawsze uda się to za pierwszym razem. Nie każde dziecko jest gotowe do uzyskania karty w klasie czwartej czy piątej, czasem potrzebuje więcej czasu na uzyskanie sprawności pozwalającej na wręczenie mu tego ważnego dokumentu.
W tym roku, 10 czerwca, egzamin zdało siedmioro uczniów, szóstka ze szkoły podstawowej, jeden uczeń z gimnazjum. Część praktyczna odbywała się pod okiem Pana Policjanta. Tym razem egzaminował u nas Pan Przemysław Patelczyk, któremu serdecznie dziękujemy za współpracę. Dzieci do egzaminu przygotowywaliśmy we współpracującej już od lat ekipie: Wanda Politowska, Hanna Kazimierczuk, Artur Jakusz.

Wanda Politowska