W piątek, 21 marca w naszej Placówce tradycyjny „Dzień Wagarowicza” przerodził się w dużą imprezę łączącą społeczność uczniowską gimnazjum, zasadniczej szkoły zawodowej i SSPdP.

Organizatorem i pomysłodawcą Pierwszego Dnia Wiosny był Samorząd Szkolny, który zaangażował wielu uczniów w przygotowanie imprezy o niecodziennym zabawowo – edukacyjnym charakterze. W piątek nastąpiła bowiem zamiana ról; uczniowie przejęli symboliczną władzę nad szkołą od pani Dyrektor i wcielili się w role nauczycieli. Klasy wraz ze swymi „wychowawcami – uczniami” musiały zmierzyć się z zadaniami z poszczególnych przedmiotów, m. in. z języka polskiego, niemieckiego, matematyki, biologii, geografii, wychowania fizycznego, plastyki.

Pogoda dopisała, więc impreza odbyła się na powietrzu w wesołej i pełnej życzliwości atmosferze.