To był wyjątkowy dzień!

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią we wtorek 21 czerwca 2022 roku spotkaliśmy się całą społecznością PZKS w Wejherowie na strefie rekreacyjno – sportowej. Poranek przywitał nas  oberwaniem chmury i pytaniem, czy uda nam się spotkać na długo oczekiwanej imprezie plenerowej?

Gdy o 8.30 zza chmur wyłoniło się słońce, wiedzieliśmy już że warto było mieć nadzieję i czekać, więc zaczęliśmy energicznie rozkładać stanowiska. Koordynator festynu, pan Krzysztof Chmiel, dwoił się i troił wydając ostatnie dyspozycje, by o 10.00 przekonać się, że wszystko jest gotowe.

Podczas uroczystego otwarcia festynu, którego dokonały Panie Dyrektor Małgorzata Woźniak, jako gospodarz imprezy, oraz Starosta Wejherowski Gabriela Lisius, obejrzeliśmy prezentacje uczniów: 3 tańce Zespołu „Dżibasy”, układ gimnastyczno – taneczny  z wykorzystaniem szarf oraz kwartet wokalny. Zaraz potem przedszkolaki, uczniowie naszych szkół: podstawowej, specjalnej przysposabiającej do pracy i branżowej oraz wychowankowie ośrodka rewalidacyjno – wychowawczego z rodzicami, rodzeństwem, ciociami i wujkami, babciami i dziadkami, a nawet przyjaciółmi „ruszyli na podbój” festynowych atrakcji.

Zgodnie z zasadą „dla każdego coś miłego” uczestnicy korzystali z alpakoterapii, przejażdżek konnych, dmuchanych atrakcji (zjeżdżalnia i plac zabaw), konkurencji sportowych, aktywności sensorycznych, artystycznych i … kulinarnych. Gofry i kiełbaski z grilla, a przede wszystkim ciasta upieczone przez rodziców nigdy nie smakowały lepiej! Uśmiechy gościły na twarzach uczestników, był czas na rozmowy, żarty i duuużo pamiątkowych zdjęć.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację naszego spotkania, a przede wszystkim pracownikom pedagogicznym i niepedagogicznym PZKS, sponsorom i rodzicom, którzy zapewnili dodatkowe atrakcje i słodki poczęstunek.

Do zobaczenia za rok!