Jak co roku, 1 grudnia obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z AIDS.

Z tej okazji uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy, Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 5 oraz Gimnazjum nr 1 mieli okazję obejrzeć premierowy spektakl pt. ” Planety nadziei” w wykonaniu grupy teatralnej „Kotlet mielony” w składzie: Tomasz Wojciechowski, Kamila Szymichowska, Marta Dawidowska, Artur Mazurkiewicz, Jan Woźniakowski, Michał Węgrzynowski, Klaudia Petrykowska, Wiktor Pek, Adam Dawidowski. Przedstawienie zostało przygotowane pod czujnym okiem pań Małgorzaty Wysokińskiej i Aleksandry Kotowicz w ramach przygotowania do X Powiatowego Przeglądu Małych Form Teatralnych o tematyce „HIV/AIDS i uzależnienia wokół nas”. Inscenizacja o tematyce wychowawczo profilaktycznej ukazywała przedstawicieli dwóch rodzajów uzależnień od alkoholu i od narkotyków. Głównym tematem spektaklu była wędrówka Małego Księcia, który przemierzał różne planety w poszukiwaniu przyjaźni i miłości. Przedziwne, a jednocześnie niezwykle pouczające spotkania bohatera z królem – narkomanem oraz robotnikiem – alkoholikiem pozwoliły mu zrozumieć, jakie zagrożenia niesie ze sobą sięganie po wszelkiego rodzaju używki, czym jest prawdziwa przyjaźń i miłość i w jaki sposób można je odnaleźć. Dnia 4 grudnia wystąpiliśmy z tym samym przedstawieniem w Domu Kultury Janowo na X Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Rumi. Wspaniała gra aktorska młodzieży, przygotowane przez nich rekwizyty, dekoracje oraz interesująca muzyka zaowocowały zdobyciem pierwszego miejsca. Aktorzy otrzymali wspaniałą statuetkę, dyplomy i nagrody, a w styczniu wystartują w Wojewódzkim Przeglądzie Małych Form Teatralnych.