PODSUMOWANIE GRY MIEJSKIEJ

W tym roku wyszliśmy do społeczności uczniowskiej naszej placówki z nową propozycją turystyczno-dydaktyczną, czyli grą miejską. Celem gry było:

• poznanie historii naszego miasta,
  • przybliżenie postaci założyciela miasta – Jakuba Wejhera,
  • rozbudzanie poszanowania dla tradycji regionalnych,
  • uwrażliwianie na piękno przyrody,
  • orientacja w terenie, ćwiczenie umiejętności posługiwania się mapą,
  • uczenie umiejętności społecznych.

Projekt wzbudził duże zainteresowanie wśród grup, szczególnie klas SSPdP. Wychowawcy, opiekunowie, klas mieli do wyboru 4 trasy przygotowane i opracowane przez koordynatorów. Po otrzymaniu pakietu zadaniowego klasy w dogodnym terminie wyruszały zwiedzać miasto według określonych punktów. Na każdym „przystanku” należało wykonać zadanie. Niekiedy trzeba było coś zapisać, coś poszukać, zrobić zdjęcie, a czasem „przynieść pracę do klasy” i wykonać zadanie w szkole.
Uczniowie w bardzo ciekawy i różnorodny sposób przedstawili fotorelacje i prace plastyczne. Wykonane zostały oryginalnymi technikami, dokładnie, przemyślanie w bogatej palecie barw. Niektóre „dzieła” zasługują na szczególną pochwałę.
Podczas wizyty w urzędach uczniowie mieli różne zadania. Jedno z nich wymagało poprawnego wypełnienia druków pocztowych. Przedstawiona dokumentacja pokazuje, że nie było to łatwe zadanie, ale wszyscy świetnie poradzili sobie z jego wykonaniem.
Opiekunowie grup, osoby wspierające klasy, jak i inni nauczyciele oraz rodzice (uczestniczący w wyzwaniach) zwrócili uwagę, że wszyscy uczestnicy byli bardzo zaangażowani w wykonywanie zadań. Na szczególne wyróżnienie zasługuje również dyscyplina i kultura zachowania się uczniów podczas zwiedzania ratusza i pobytu w urzędach!
W projekcie wzięło udział 12 klas (ponad 70-ciu uczniów). Jak wynika z dokumentacji zdjęciowej wszystkim uczestnikom dopisały humory i rewelacyjna pogoda.
Czas na podsumowanie.
Komisja w składzie -p. Zofia Pioterek, p. Agata Dyś i p. Ryta Leszczyńska (koordynatorki) skrupulatnie przeczytały wszystkie sprawozdania grup, zapoznały się z przepięknymi ilustracjami. Każda relacja była przygotowana starannie i z polotem. Jury musiało podjąć trudną decyzję… Kto wygra? Kto jest najlepszy? No cóż trudno jest wybrać najlepszego, gdy trasy, zadania i możliwości grup są bardzo różne. Zatem informujemy, że każda klasa biorąca udział otrzymuje nagrody za udział w projekcie. Nagrody zostaną rozdane na apelu tuż przed zakończeniem roku szkolnego.
GRATULUJEMY wszystkim uczestnikom!

Bardzo dziękujemy za bardzo duże zainteresowanie grą i zaangażowanie podczas zabawy. Do zobaczenia za rok na innych trasach. 😊