Tradycyjnie o tej porze roku uczniowie-pacjenci szkoły szpitalnej goszczą ważnych gości, którzy uczą, że bezpieczeństwo dzieci jest niezwykle ważne i w ogromnej mierze zależy od nich samych.

W tym roku małych pacjentów zaszczyciła swoją obecnością Pani Oficer Prasowy, asp. sztab. Anetta Potrykus, która przybliżyła dzieciom problemy współczesnego świata, uświadomiła o zagrożeniach wynikających z nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu oraz przestrzegała przed zgubnym wpływem zażywania różnorodnych środków odurzających. Pani Anetta zwróciła też szczególną uwagę na konieczność bezpiecznego poruszania się po drogach zarówno w charakterze ich użytkowników, jak i pieszych. Wyczuliła dzieci na potrzebę noszenia stosownych elementów ochronnych i niezbędnych odblasków, które niejednokrotnie ratują życie i zdrowie.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od przedstawicielki Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie elementy odblaskowe, a dzieci zrewanżowały się własnoręcznie wykonaną laurką.