25 stycznia 2019 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym z Oddziałami Gimnazjalnymi w Szemudzie odbył się Pomorski Konkurs Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej.

Konkurs odbywał się w bardzo miłej, serdecznej atmosferze.Jako widzowie mogliśmy podziwiać piękne stroje kaszubskie i słuchać muzyki i tekstów wykonywanych przez młodszych i starszych uczestników – od przedszkola do dorosłych.

Komisja konkursowa, w skład której wchodzili: pracownicy Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku: dr hab. Aleksandra Kucharska-Szefler i ks. dr hab. Robert Kaczorowski, dyrygentka Wejherowskiego Chóru Mieszanego „Camerata Musicale” – Pani Aleksandra Janus, Przewodnicząca Rady Gminy Szemud – Pani Aleksandra Perz, polski i kaszubski poeta i kompozytor – Pan Jerzy Stachurski oraz Dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie – Pan Tomasz Fopke.

Komisja miała bardzo trudne zadanie wyłonienia zwycięzców, ponieważ uczestnicy byli świetnie przygotowani.

W kategorii klas I-III- soliści, Adam Dereżkiewicz zdobył wyróżnienie. Możemy być dumni z jego postawy gdyż wykazał się odwagą i wysoką kulturą osobistą składając wszystkim uczestnikom gratulacje i dziękując organizatorom za zaproszenie.

W kategorii klas IV-VI zespół PEREŁKI zajął I miejsce. BRAWO

W kategorii – soliści wyróżnienia zdobyli również Oliwer Smolny i Damian Dąbrowski. GRATULACJE

Do udziału w konkursie solistów i zespół przygotowała Barbara Mudlaff.