Jak paciorki różańca przesuwają się chwile,
Nasze smutki, radości i blaski.
A Ty Bogu je zanieś- połączone w różaniec,
Święta Panno Maryjo pełna łaski…

Już po raz czternasty w naszej Szkole Podstawowej– w klasach IV- VI, odbył się konkurs pod tytułem: „Pomysł na najpiękniejszy różaniec”.

Uczniowie z pomocą rodziców lub opiekunów, wykonali w domu ciekawe i niespotykane różańce.

Jury- członkiniami którego były Panie: dyr. Mirwina Kotowska oraz Natalia Chylińska- z podziwem i zachwytem oceniło te wszystkie pomysłowe prace.
W składzie tegorocznych różańców znalazły się: rodzynki, owoce dzikiej róży, cekiny, plastikowe słomki do napojów, modelina, nakrętki, a także różnego rodzaju koraliki.

Pani Dyrektor wraz z organizatorem konkursu- p. Eweliną Bojek- uroczyście wręczyły wszystkim Uczestnikom pamiątkowe dyplomy wraz z nagrodami. Społeczność szkolna zaś obdarowała Laureatów gromkimi brawami.

1) I MIEJSCE- ADRIAN P. Z KLASY VI A

2) I MIEJSCE- KACPER G. Z KLASY IV B