Powiatowa inauguracja roku szkolnego 2014/2015

W dniu 1 września 2014 r. w naszej placówce odbyła się Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2014/2015.

Wzięli w niej udział przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy powiatowych placówek oświatowych, uczniowie, rodzice oraz pedagodzy i wychowawcy PZKS. Szanowna dyrekcja powitała przybyłych gości, uczniów oraz nauczycieli, otwierając tym samym nowy etap w życiu szkoły – kolejny rok szkolny. Ciepłe słowa do zebranych skierowali również Starosta Wejherowski Józef Reszke oraz Poseł na Sejm Jerzy Budnik, życząc wszystkim uczniom i nauczycielom dużo sił, wytrwałości, zadowolenia oraz wielu sukcesów w nauce. Podczas uroczystości wręczono awanse zawodowe 19 nauczycielom mianowanym z Powiatu Wejherowskiego. Ponadto odznaczono gwiazdą szeryfa tych najbardziej zasłużonych za działania na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Nagroda ta jest o tyle cenna, że wyboru laureatów dokonują sami uczniowie. Uhonorowani odznaką zostali: Starosta Wejherowski – pan Józef Reszke, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – pani Iwona Romanowska. oraz Naczelnik Wydziału Edukacji – pan Mirosław Lademann. Zwieńczeniem uroczystości był atrakcyjny program artystyczny przygotowany przez uczniów gimnazjum oraz szkoły przysposabiającej do pracy. Zgromadzeni goście mogli zobaczyć występ zespołu „ Dżibasy”, który zatańczył program: ” Kaszubi i Słowianie” w choreografii Jakuba Wałka i Małgorzaty Jankowskiej. Następnie na scenie swoje umiejętności zaprezentował zespół „ Perełki” pod opieką Pani Barbary Mudlaf. Uczennice gimnazjum na mandolinach zagrały melodie: „Polskie kwiaty” i „ Cyt, cyt”. Zaśpiewały również piosenki: „Rzeka” (z solistą Damianem Dąbrowskim, uczniem szkoły podstawowej), „ W deszczowym rytmie” i „ Kocham moje miasto”.